Aventurat e kapitenit Grif

Brand :
1.50

Titulli: Aventurat e kapitenit Grif
Gjinia: Roman
Autori: Xhek London
Përktheu: Lavdimir Marku
Çmimi: 150 L

Numri i faqeve: 189 fq

Xhek London ka shkruar një sërë romanesh dhe novelash të njohura në mbarë botën. Shumë prej veprave të tij, veçanërisht romanet me personazhe me kafshë, sot përfshihen në koleksionet e librave destinuar fëmijëve dhe gjithnjë janë të suksesshëm.

Ka shkruar “ Dhëmbi i bardhë”, “Djali i ujkut”, “Martin Eden”, “Fëmijët e të ftohtit”; “Vjedhja”, “Biri i diellit” etj. “Aventurat e kapitenit Grif”, një prej romaneve të suksesshëm, përshkruan aventurat me një stil sa të thjeshtë, aq edhe magjepsës

Vlerësimet

Nuk ka ende asnjë vlerësim.

Bëhu klienti i parë që vlerëson “Aventurat e kapitenit Grif”

Your email address will not be published. Required fields are marked *