Deizi Miler

Brand :
1.50

Autori: Henri Xhejms

Përktheu: Gazmend Krasniqi

Gjinia: Roman

Çmimi: 150 lekë

Numri i faqeve: 79 fq

Categories: , Tag:

Mjeshtri i penës britanike na sjell një roman shumë të bukur, magjia e personazheve të të cilit na mrekullon hap pas hapi. Udhëtimet e shumta nëpër Evropë bënë që klasiku Henri Xhejms të vizitonte shpesh edhe Parisin, ku u shoqërua me shkrimtarë të tillëm si Turgenievi dhe Floberi.

Deizi Miler, një bukuroshe amerikane, shoqëruar nga e ëma dhe i vëllai, në një udhëtim në Napoli dashurohet me një djalë italian, gjuetar prikash i cili komprometon turpshëm reputacionin e saj. Po ashtu, lexuesi ndjek edhe rrjedhën e një tjetër personazhi: Uinterbornit, një i ri amerikan që ndodhet në të njëjtin hotel me Deizin…

Vlerësimet

Nuk ka ende asnjë vlerësim.

Bëhu klienti i parë që vlerëson “Deizi Miler”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1.50