Bagëti e Bujqësi

1.00

Titulli:Bagëti e Bujqësi

Autori: Naim Frashëri

Çmimi: 100 lekë

Numri i faqeve: 62 fq

 

Me një frymë të thellë atdhedashurie dhe nota të theksuara lirike, poema i këndon Shqipërisë me gjithë madhështinë, solemnitetin e dhimbjen, prej së largu – ndër veprat monumentale të letërsisë shqipe.

Naim Frashëri (Frashër, 25 maj 1846 – Stamboll, 20 tetor 1900), poet e shkrimtar, është një nga përfaqësuesit më të shquar të Rilindjes Kombëtare

Vlerësimet

Nuk ka ende asnjë vlerësim.

Bëhu klienti i parë që vlerëson “Bagëti e Bujqësi”

Your email address will not be published. Required fields are marked *