Kozeta

1.00

Titulli: Kozeta
Gjinia: Novelë
Autori: Viktor Hygo
Përktheu: Migena Elezi
Çmimi: 100 L

Numri i faqeve: 80 fq

Një prej klasikëve të pazëvendësueshëm të letërsisë franceze. Shkrimtar, poet, politikan, akademik dhe intelektual i shekullit të 20-të. Ka shkruar një pafundësi veprash: romane, poezi lirike, drama në vargje dhe prozë etj., si ” Katedralja e Parisit“, “Të mjerët”, “Njeriu që qesh”, “Dita e fundit e një të dënuari” etj.

Për të përballuar shpenzimet e Kozetës e ëma duhet të punojë dhe për këtë ndahet nga e bija, duke ia besuar vogëlushen një çifti hanxhinjsh, të ashtuquajturve Tenardie.

Vlerësimet

Nuk ka ende asnjë vlerësim.

Bëhu klienti i parë që vlerëson “Kozeta”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1.00