Aladini dhe Llamba magjike

1.00

Autori: Anonim

Përktheu: Dhurata Muçaj

Gjinia: Përralla

Çmimi: 100 lekë

Numri i faqeve: 76 fq

Përshtatja e historisë së Aladinit, djaloshit që vjen nga Kina na shpie në universin e magjishëm të një prej rrëfenjave të mrekullueshme të “Njëmijë e një netëve”, ku kryqëzohen gjeni me pushtete të habitshme, një magjistar i lig dhe një princeshë magjepsëse.

     Aladini është i keq, tekanjoz, i pabindur. Përtac dhe gënjeshtar, ai ishte është i keq, tekanjoz, i pabindur. Përtac dhe gënjeshtar, ai ishte është i keq, tekanjoz, i pabindur. Përtac dhe gënjeshtar, ai ishte i magjistarit afrikan.

     Mirëpo, Aladini ia prish planet dhe e mban për vete llambën që lakmonte magjistari.

Vlerësimet

Nuk ka ende asnjë vlerësim.

Bëhu klienti i parë që vlerëson “Aladini dhe Llamba magjike”

Your email address will not be published. Required fields are marked *